Ontrack – Ireneusz Betlewicz, utrata danych

Utracona polska sztuka

Ireneusz Betlewicz jest poetą i jednym z najbardziej znanych malarzy malujących ustami w Polsce. Należy do Stowarzyszenia Artystów Polskich i Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Został odznaczony odznaką "Zasłużony Działacz Kultury".

W roku 2005 w przygotowaniu była jedna z jego kolejnych książek. Błąd systemu sprawił, że wielomiesięczny trud został przez artystę stracony. Prócz tekstu zostały również utracone wszystkie ilustracje, które miały znaleźć się w przygotowanej do druku wersji. Były to ilustracje przygotowane przez samego autora.

W tej sytuacji odzyskanie danych nie byłoby możliwe bez pomocy specjalistów firmy Ontrack. Nie tylko odzyskano tekst, ale także wszystkie ilustracje mające znaleźć się w publikacji.

Dzięki temu wydawca mógł dotrzymać terminu i kolejna książka Ireneusza Betlewicza ukazała się na rynku.

Przypadek ten pokazuje, że utracenie danych może zdarzyć się nawet w bezpiecznym, wydawałoby się, miejscu, czyli w we własnym mieszkaniu czy biurze. Ponadto, uszkodzenie nie musi być efektem naszego błędu czy uszkodzenia mechanicznego dysku, lecz błędem systemu, na którym pracuje nasz komputer.

Odzyskane ilustracje można obejrzeć pod adresem http://www.krollontrack.pl/betlewicz