Ontrack – misja w Kamerunie

Stracone dane darczyńców polskiej misji w Kamerunie

'Misja Kamerun', prowadzona przez Dominikanina o. Dariusza Godawę, zapewnia wsparcie dla afrykańskich dzieci m.in. poprzez adopcję na odległość i pomoc finansową dla najuboższych rodzin. Jedynym źródłem jej finansowania są darowizny pochodzące od instytucji i indywidualnych osób.

Pracujący od kilkunastu lat na misji o. Godawa utracił dostęp do najważniejszych dokumentów, formatując dysk jedynego komputera. Utracone zostały bazy danych osób wspierających finansowo misję oraz rodzin z całego świata, które adoptowały na odległość dzieci by finansować ich naukę. Kilkukrotnie starano się odzyskać dane, jednak próby te nie przyniosły oczekiwanych skutków. Ostatecznie dysk trafił do katowickiego laboratorium firmy Ontrack.

Praca specjalistów Ontrack polegała na odzyskaniu najważniejszych dla misji plików arkusza kalkulacyjnego; listy darczyńców organizacji i rodzin opiekujących się dziećmi na odległość.

W wyniku tych działań specjaliści odzyskali utracone dane, umożliwiając tym samym dalsze funkcjonowanie misji. Katowickie laboratorium Ontrack jest największą tego typu placówką odzyskiwania danych w tej części Europy.