RAID Data Recovery > Recover Lost RAID Data | Kroll Ontrack

Twoja firma straciła ważne dane?
Czas wezwać eksperta!

Podejrzewasz awarię macierzy RAID?

Jeżeli Twoje dane przechowywane na dyskach w konfiguracji RAID zostały utracone, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie szybki kontakt i konsultacja ze specjalistami Kroll Ontrack. Pomagamy odzyskać dane z uszkodzonych macierzy RAID, niezależnie od producenta, formatu plików a także systemu operacyjnego.

Aby otrzymać szybką i bezpłatną konsultację - zadzwoń: 1800 872 259

Data Recovery - What to do in case of RAID data loss?

RAID Data Recovery Help

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Nasze usługi odzyskiwania danych z macierzy RAID obejmują urządzenia wszystkich producentów, a także wszystkie formaty plików i systemów operacyjnych.

Inżynierowie Kroll Ontrack dysponują szeroką wiedzą na temat technologii przechowywania danych w macierzach RAID. Potrafimy dzięki temu z powodzeniem odzyskiwać dane zarówno ze starych jak również z najnowszych konfiguracji RAID dostępnych na rynku. Naszym klientom zapewniamy bezpłatne konsultacje dotyczące utraty danych z dysków RAID, NAS, SAN oraz serwerów w celu:

 • Potwierdzenia rodzaju i konfiguracji urządzenia, systemu wirtualnego oraz procedur backupowych.
 • Ustalenia przyczyny utraty danych.
 • Udzielenia wskazówek jak uchronić dysk przed dalszą utratą danych.
 • Oszacowania możliwości przeprowadzenia zdalnego odzyskiwania danych.
 • Udzielenia wskazówek odnośnie przygotowań do przeprowadzenia procedury odzyskiwania danych w laboratorium.

W celu uzyskania szybkiej i bezpłatnej konsultacji zadzwoń: 1800 872 259


Odzyskujemy dane niezależnie od przyczyn ich utraty

Zazwyczaj przyczyną awarii macierzy RAID jest nieprawidłowe działanie podzespołów (dysków twardych lub kontrolerów). Innymi czynnikami mogą być błędy aplikacji i systemów operacyjnych powodujące wadliwy odczyt danych lub ich niedostępność.RAID data loss causes.

Podjęcie niewłaściwych działań lub nieudolne próby przywrócenia danych mogą spowodować nieodwracalne straty. W celu uniknięcia typowych błędów popełnianych w przypadku awarii systemów RAID, udostępniamy wskazówki, jak postępować w takich przypadkach.
We are experienced in recovering from all RAID levels, including:

RAID 0RAID 1
RAID 3RAID 4
RAID 5RAID 1E
RAID 6RAID 5E
RAID 5EERAID 0+1
RAID 10RAID 50
RAID 51

Skontaktuj się z nami celu ustalenia poziomu Twojej macierzy RAID oraz jego konfiguracji.

We recover data whatever is the cause of data loss

Call us 1800 872 259

Contact our team of experts.

Request Free Online Quote

Porady jak odzyskać dane z macierzy RAID

Jeżeli podejrzewasz utratę danych z macierzy RAID – zanim zaczniesz działać zadaj sobie następujące pytania:

 1. Co było przyczyną utraty danych?
 2. Jakie będą konsekwencje nieodwracalnej utraty danych z macierzy RAID?

Nieudolne próby odzyskania danych z systemu RAID mogą narazić Cię na ryzyko ich całkowitej utraty. W przypadkach, w których przyczyną problemu jest wadliwe działanie jednego z podzespołów, przy nieudanej próbie ich odzyskania może nastąpić całkowite zniszczenie. Wszelkie działania podjęte tuż po zaobserwowaniu problemu mogą mieć kluczowe znacznie w dalszym procesie. To od nich często zależy sukces lub porażka w odzyskiwaniu danych.


Successful RAID Data Recovery

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID wymaga od firmy, która przeprowadza ten proces olbrzymiej wiedzy oraz doświadczenia. Wybierając dostawcę tego typu usług warto więc dobrze się zorientować, czy ma on wystarczające zasoby, które pozwolą mu należycie wywiązać się z powierzonych zadań. Wiele firm, które deklarują gotowość do świadczenia tego typu usług – tak naprawdę nie jest w stanie skutecznie odzyskiwać danych z uszkodzonych macierzy RAID. W większości przypadków najskuteczniejsza jest właśnie pierwsza próba odzyskiwania danych – warto więc przeprowadzić ją we właściwy sposób. Skorzystanie z firmy, która zapewni profesjonalne i skuteczne rozwiązania to klucz do sukcesu.

Jak odzyskać dane utracone z macierzy RAID

Programy służące do naprawy dysków, takie jak CHKDSK zmuszają system do tworzenia scalonej struktury plików. Tego typu procesy są skuteczne w przypadku pojedynczych dysków i niewielkich niesprawności systemu. W przypadku niedostępności danych na poziomie macierzy RAID (brak synchronizacji, nieudane próby wznowienia systemu) – używanie programów typu CHKDSK może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w strukturze plików systemowych.
 1. Nigdy nie zastępuj zepsutego dysku innym, który był używany w innym systemie RAID; zawsze formatuj dysk zastępczy zanim zaczniesz go używać.
 2. Jeżeli Twój dysk wydaje niepokojące, mechaniczne dźwięki – natychmiast go wyłącz i zgłoś się po pomoc do specjalisty. W tego typu przypadkach pozostawienie włączonego dysku, zwiększa ryzyko dalszych uszkodzeń i zmniejsza szansę na odzyskanie wszystkich danych.
 3. Przed zmianami w konfiguracji urządzenia bezpieczeństwa pamiętaj o wykonaniu kopii zapasowej.
 4. Podpisz dyski i ich ustawienie szeregowe RAID zanim usuniesz je z systemu.
 5. Jeżeli system RAID ulegnie awarii w trakcie procesu reinstalacji, radzimy nie podejmować kolejnych takich prób.
 6. W przypadku utraty zasilania macierzy RAID, jeżeli system nie działa prawidłowo, nie można go odmontować ani odczytać jego danych po ponownym restarcie – nie uruchamiaj programów naprawczych.

RAID Data Recovery Causes

Kiedy wymagana jest usługa odzyskiwania danych z macierzy RAID

Błąd ludzki - Sformatowanie, reinstalacja, lub nadpisanie dysku. Nasze specjalistyczne narzędzia umożliwiają odbudowanie wirtualnej macierzy RAID , zamaskowanie nowych danych i naprawę pierwotnych woluminów.


Problemy z zasilaniem - awarie zasilania, przepięcia mocy oraz inne tego typu sytuacje mogą spowodować poważne problemy z systemami macierzy RAID. Przepięcia mocy mogą spowodować desynchronizację dysków i ich błędne odczyty. Kroll Ontrack dzięki specjalistycznym narzędziom może zlokalizować problem, a następnie przeprowadzić synchronizację wadliwego dysku i odzyskać utracone na nim dane.


Uszkodzenia mechaniczne i nieudana odbudowa macierzy - pojedyncze dyski w systemach RAID, tak jak i inne dyski twarde są podatne na awarie. W przypadku, gdy jeden z dysków w konfiguracji RAID ulegnie uszkodzeniu, pozostałe dyski narażone są na znaczne obciążenie. Sytuacja jest szczególnie krytyczna w przypadku procesu odbudowy macierzy, kiedy aktywność zapisu i odczytu plików jest najbardziej zintensyfikowana. W Kroll Ontrack posiadamy odpowiednie zaplecze laboratoryjne oraz ekspertów, którzy są w stanie odzyskać dane z uszkodzonych dysków. Mając do swojej dyspozycji szeroki zakres narzędzi możemy ponownie naprawić i ponownie uruchomić dysk i uzyskać dostęp do zgromadzonych na nim danych.


Kolejne kroki

KOLEJNE ETAPY ODZYSKIWANIADANYCH
Skontaktuj się z Kroll Ontrack: 1800 872 259Nasz konsultant udzieli Ci niezbędnych porad oraz przedstawi ofertę naszych usług odzyskiwania danych.td>
Konsultacja z naszym specjalistą jest bezpłatnaUstali on z Tobą przyczyny utraty danych, oszacuje zakres problemu oraz doradzi, w jaki sposób możesz odzyskać swoje dane.
Zdalne odzyskiwanie danych lub odzyskiwanie danych w naszym laboratoriumW zależności od konkretnego przypadku, specjaliści naszej firmy doradzą Ci czy możesz odzyskać swoje dane zdalnie czy też musisz wysłać dysk do naszego laboratorium.

CTA

Call us 1800 872 259

Zadzwoń do nas po więcej informacji i bezpłatną konsultację

Zamów bezpłatną wycenę online

Data Loss in Paradise

Case Study

"There wasn’t enough time to wait for couriers so the hard drives were put on a plane with a staff member and flown to Brisbane. Within two hours the client was given confirmation that the data was recoverable."

Czy można ufać kopiom zapasowym?

Infographic

Sondę na temat przydatności kopii bezpieczeństwa przeprowadzono wśród 600 pracowników branży IT, którzy w ostatnim czasie doświadczyli znacznej utraty danych.

Data Recovery Capabilities

Whitepaper

Kroll Ontrack oferuje bez wątpienia najlepsze rozwiązania i usługi odzyskiwania danych dostępne obecnie na rynku. Dzięki nim możliwe jest przywrócenie danych z niemal każdego urządzenia. Opracowane i wciąż rozwijane przez Kroll Ontrack nowoczesne narzędzia do odzyskiwania danych oraz obsługujący je doświadczony zespół, składający się z najlepszych specjalistów w branży – to wszystko sprawia, że potrafimy pomagać naszym klientom nawet w najbardziej ekstremalnych przypadkach.

Recovery Guide

Przewodnik Enterprise Business Data Recovery

Wybór właściwej firmy, która zajmie się odzyskiwaniem Twoich danych może być istotnym czynnikiem, od którego zależy powodzenie tego procesu. Kiedy wpiszesz w wyszukiwarce frazę „ usługi odzyskiwania danych” z pewnością znajdziesz setki ofert, zanim jednak podejmiesz decyzję zadaj sobie kilka pytań, które znajdują się poniżej. W ten sposób wybierzesz firmę, która zapewni Ci najwyższy poziom obsługi oraz najlepszy stosunek ceny do jakości usług.

Recovery Smart Tips

VMware® Data Loss and Recovery Smart Tips

Porady dotyczące odzyskiwanie danych z systemów VMware

Quick Reference Guide

Przewodnik po usługach odzyskiwania danych

Kroll Ontrack oferuje najlepsze rozwiązania do odzyskiwania danych ze środowisk wirtualnych. Opracowane przez nas, nowoczesne narzędzia do odzyskiwania danych oraz obsługujący je doświadczony zespół, składający się z najlepszych specjalistów w branży – to wszystko sprawia, że potrafimy pomagać naszym klientom nawet w najbardziej ekstremalnych przypadkach.

Virtual Environment

Utrata danych ze środowisk wirtualnych jest bardzo realna

Jeśli dysk wydaje dziwne mechaniczne dźwięki, wyłącz go i poszukaj profesjonalnego wsparcia. Pozostawiając uszkodzony sprzęt włączony zwiększasz ryzyko dalszych uszkodzeń.

Virtualized Data Loss

Realne rozwiązania utraty wirtualnych danych

Utrata danych w środowisku wirtualnym może mieć poważne skutki. Odzyskanie danych w tym przypadku jest dużo bardziej skomplikowane. Kroll Ontrack zapewnia technologię oraz wysokiej klasy ekspertów, którzy zapewnią Ci skuteczną pomoc.