Zaufany partner w odzyskiwaniu danych z infrastruktury VMware.

Odzyskiwanie danych z VMware

Wirtualizacja wprowadza do systemu hostingowego dodatkowy poziom skomplikowania. Dlatego w przypadku utraty danych w wirtualnej infrastrukturze tak ważne jest, aby zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy zapewnią w tego typu sytuacjach najwyższy standard usług.

Ontrack to najbardziej kompetentny dostawca usług związanych z odzyskiwaniem danych z wirtualnych systemów VMware vSphere.

Data Types vSphere Recovery

Naszym pierwszym, bardzo istotnym zadaniem jest zapobieganie dalszej utracie danych.

Przyczyny utraty danych w środowiskach wirtualnych

Najczęstsze przyczyny utraty danych w systemach wirtualnych:

 • Ponownie sformatowany VMware „Datastore”, w którym przechowywane są wszystkie pliki związane z wirtualnym wolumenem komputera
 • Uszkodzone pliki dysków wirtualnych (VMDK)
 • Uszkodzony VMSF wolumenów datastore
 • Usunięte pliki dysków wirtualnych
 • Uszkodzony system plików
 • Typowe awarie sprzętu i macierzy RAID

Bliskie partnerstwo z VMware

Ontrack ściśle współpracuje z firmą VMware już od 2008 roku. W tym czasie przeprowadziliśmy już ponad 1000 udanych, specjalistycznych procedur odzyskiwania danych. Stały, bezpośredni kontakt ze wsparciem technicznym VMware pozwala nam oferować klientom najnowsze rozwiązania techniczne dostępne obecnie na rynku.


4 najczęstsze przypadki odzyskiwania danych z VMware

Skasowana lub brakująca maszyna wirtualna/VMDK

Jeśli podejrzewasz utratę danych z maszyny wirtualne, wskazane jest zapisanie kilku istotnych informacji: rozmiar wirtualnego dysku,rodzaj użytej technologii thin lub thick provisioning, nazwę wirtualnej maszyny, wykorzystany system operacyjny i typ zapisanych danych.

Następnie, zminimalizuj możliwości zapisu i odczytu z uszkodzonego Datastore. Jeśli Datastore zawiera aktywne maszyny wirtualne, jak najszybciej je wyłącz. Pod żadnym pozorem nie przenoś aktywnej maszyny wirtualnej do lub z uszkodzonego Datastore.

W przypadku maszyn wirtualnych z brakującymi lub skasowanymi kopiami migawkowymi (snapshots), nie uruchamiaj maszyny. Jeśli aktualnie maszyna jest włączona, wyłącz ją jak najszybciej.


Uszkodzone metadane VMFS lub niedostępny Datastore

Aby zminimalizować problem, nigdy nie odtwarzaj datastore. Jeśli sam sprawdzasz LUN, upewnij się że pracujesz w trybie tylko do dczytu.

Mechaniczne uszkodzenia i problem z macierzami RAID/ magazynem danych

Nigdy nie zastępuj uszkodzonego dysku, dyskiem, który był częścią macierzy RAID. Pamiętaj, aby wyzerować dysk zastępczy zanim go użyjesz. Jeśli dysk wydaje nietypowe dźwięki, wyłącz go i skontaktuj się ze specjalistą. Podobnie jak w przypadku fizycznych, standardowych serwerów, pozostawienie uszkodzonego dysku włączonego, zwiększa prawdopodobieństwo dalszych uszkodzeń i zmniejsza szansę na pełen odzysk danych.

Wskazówka: opisz pozycję dysków w macierzyRAIDZIE zanim je wyjmiesz

Jeśli system RAID padnie podczas procesu odbudowy, nie podejmuj prób ponownej odbudowy. Nigdy nie przeprowadzaj migracji wirtualnych maszyn do lub z uszkodzonej macierzy. Jeśli konieczne jest ponownie uruchomienie macierzy, upewnij się, że najpierw zamknąłeś wszystkie maszyny wirtualne.


Uszkodzenie wewnątrz systemu operacyjnego maszyny wirtualnej

Jeśli więcej niż jedna maszyna wirtualna wskazuje na to, iż jest uszkodzona problem może być na poziomie przechowywania danych. Wyłącz maszyny i skontaktuj się jak najszybciej ze specjalistą od odzyskiwania danych.


CTA

Zadzwoń 800 90 90 90

Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Darmowa konsultacja

Po pierwsze zapobiegamy dalszej utracie danych

Exclamation mark

Important: Bardzo ważne: Jeżeli utracone zostały dane lub pliki z wirtualnego dysku, zalecamy natychmiastowe zaprzestanie korzystania z serwera, na którym były przechowywane. Kolejnym krokiem powinna być rzetelna ocena sytuacji w celu podjęcia właściwych działań. W takim przypadku radzimy skontaktować się ze specjalistami Ontrack.

Utrata danych w wirtualnej infrastrukturze może się zdarzyć zarówno na poziomie składowania, w systemie plików serwera hostingowego jak również na samym wirtualnym dysku. W niektórych przypadkach oba te problemy mogą występować równocześnie.

Utrata danych – środowisko VMware i inni Hipernadzorcy

W przypadku utraty danych, dalsze korzystanie z wirtualnego host serwera może doprowadzić do nadpisania pozostałych danych znajdujących się na wirtualnym dysku. Wielu administratorów wirtualnych systemów komputerowych wykorzystuje informatyczny proces „oszukiwania” systemu operacyjnego oraz inne techniki redukcji danych.
Tego typu procesy powodują ekspansję plików znajdujących się na wirtualnym dysku. Gdy informacje zgromadzone na wirtualnym dysku zostaną utracone, pozostałe pliki mogą spowodować nadpisanie i nieodwracalną utratę newralgicznych danych.

Exclamation mark

Ontrack jako pierwszy opracował i wprowadził rozwiązania pozwalające na odzyskanie danych z systemów wirtualnych. Obecnie nasza firma posiada ponad 20 biur ulokowanych w różnych częściach świata. Pracuje w nich najwyższej klasy 125 specjalistów od odzyskiwania danych. Naszym usługom zaufały już tysiące firm oraz organizacji.

Opatentowana przez nas usługa Remote Data Recovery - zdalnego odzyskiwania danych jest najbezpieczniejszym i najszybszym rozwiązaniem, dzięki któremu można skutecznie wyszukać i odzyskać dane utracone z serwerów hostingowych. Inżynierowie Ontrack posiadając rozległą, specjalistyczną wiedzę potrafią doskonale zdiagnozować problem i wybrać odpowiednie metody odzyskiwania utraconych danych. Dzięki ścisłej współpracy z producentami systemów takich jak VMware, nasz dział Badań i rozwoju potrafi opracować pionierskie rozwiązania dedykowane nawet najbardziej zaawansowanym środowiskom wirtualnym.

Jeżeli utraciłeś dane ze swojej wirtualnej infrastruktury – jak najszybciej skontaktuj się z nami dzwoniąc pod numer 32 779 99 99. Otrzymasz od nas bezpłatną konsultację oraz istotne informacje o tym, jak uchronić Twoje dane przed dalszymi stratami.


CTA

Zadzwoń 800 90 90 90

Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Darmowa konsultacja

Utrata danych z Microsoft Hyper-V, Citrix Zen oraz innych Hipernadzorców

Ontrack jest jedyną firmą oferującą kompleksowe usługi odzyskiwania danych z Microsoft Hyper-V, Oracle VM VirtualBox, Citrix XenServer, VMware VSphere oraz innych wirtualnych systemów.

Wprowadzając coraz więcej produktów i usług, firmy Microsoft, Oracle i Citrix umacniają swoją pozycję wśród dostawców rozwiązań dla platform wirtualnych.

Najczęstsze przyczyn utraty wirtualnych danych

 • Nieostrożne wdrażanie platform wirtualnych.
 • Niewłaściwe zarządzenie krytycznymi danymi.
 • Uszkodzenie NTFS.
 • Typowe usterki macierzy RAID i sprzętu.
 • Skasowane i uszkodzone pliki przechowywane na wirtualnych dyskach.

Jeżeli utraciłeś dane przechowywane w środowisku Microsoft Hyper-V lub w wirtualnej maszynie, skontaktuj się z nami jak najszybciej dzwoniąc pod numer 1800 872 259. Otrzymasz od nas bezpłatną konsultację oraz niezobowiązującą wycenę. Naszym głównym celem będzie zapobiec dalszej utracie Twoich cennych danych.

Odzyskiwanie danych ze środowiska Microsoft Hyper-V

Specjaliści Ontrack opracowali szereg innowacyjnych, najlepszych w branży narzędzi i metod, które umożliwiają skutecznie odzyskiwać dane utracone ze środowiska Microsoft Hyper-V. Doskonała znajomość systemu Microsoft Hyper-V oraz zdobyte przez 30 lat, olbrzymie doświadczenie w odzyskiwaniu utraconych danych pozwalają nam zapewnić najwyższy standard usług na poziomie VHD, NTFS oraz guest OS.

Przyczyny utraty danych

Usługi odzyskiwania danych są skuteczną pomocą w przypadku:

 • Uszkodzenia wolumenów NTFS
 • Uszkodzenia dysków wirtualnych
 • Nieprawidłowego działania urządzeń i macierzy RAID
 • Przypadkowego wykasowania danych

CTA

Zadzwoń 800 90 90 90

Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Darmowa konsultacja