Odzyskiwanie danych z dysków twardych. Każdy typ model i marka.

Pewne odzyskiwanie danych z dysków twardych (HDD)

Dyski twarde (HDD) na całym świecie przechowują ogromne ilości informacji. Mogą to być zarówno poufne dane firmowe, kadrowe czy rachunkowe, mogą to być także nasze prywatne zdjęcia czy filmy z wakacji. Pomimo tego, że zawartość dysków może różnić się między sobą, zazwyczaj szok i rozpacz, którą czujemy po ich utracie są do siebie bardzo podobne. Na szczęście Kroll Ontrack już od 30 lat niesie pomoc w takich przypadkach.

Nasze porady:

Jeżeli zauważysz, że coś niepokojącego dzieje się z Twoim dyskiem – wyłącz go jak najszybciej. W ten sposób minimalizujesz ryzyko dalszych uszkodzeń.

Jeżeli Twoje dane są zagrożone - zadzwoń:
800 90 90 90


We recover data

Odzyskujemy dane ze wszystkich nośników

Przywracamy dane z praktycznie każdego modelu i marki dysków twardych. Nasze usługi odzyskiwania danych z dysków twardych typu HDD są uznawane przez wiodących producentów tych nośników.


Odzyskujemy dane bez względu na typ uszkodzenia

Rozróżniamy dwie kategorie utraty danych:

Błędy logiczne: dysk twardy jest sprawny, ale niektóre pliki lub dane nie są dostępne z powodów takich jak: utracona partycja, przypadkowe sformatowanie, działanie wirusów, uszkodzone lub przypadkowo usunięte pliki.

Uszkodzenie fizyczne: Dysk twardy jest uszkodzony, nie włącza się lub błędnie odczytuje dane. W takich sytuacjach najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie głowicy lub napędu dysku. Charakterystyczne dla tego typu uszkodzeń są niepokojące dźwięki dochodzące ze środka urządzenia: tarcie, klikanie i mielenie.

Data Recovery- Whatever is the data lose cause

Water Damaged Hard Drives

Nasze porady – zalanie dysku twardego

Gdy Twój dysk twardy ulegnie zalaniu NIE PRÓBUJ GO WYSUSZYĆ. Suszenie dysku twardego może doprowadzić do wystąpienia korozji i dalszej utraty danych. Zamiast tego umieść zalany dysk w szczelnie zamkniętej torebce foliowej i wyślij go do biura Kroll Ontrack, gdzie zajmiemy się odzyskaniem Twoich danych.


Nasze porady – co zrobić gdy Twój dysk wydaje z siebie niepokojące dźwięki?

Jeżeli usłyszysz, że Twój dysk twardy wydaje niepokojące dźwięki (np. tarcie, klikanie, mielenie) – wyłącz go natychmiast. Mogą one oznaczać, że głowica dysku uległa awarii i zamiast odczytywać dane nieodwracalnie je niszczy.

Exclamation mark

Twój dysk twardy wydaje niepokojące dźwięki? – zgłoś to poprzez nasz formularz.

Hard Drives that are making noises

Tips for Hard Drive Data Loss

Nasze porady – utracone, sformatowane lub przypadkowo usunięte pliki

Jeżeli przypadkowo usunąłeś istotne pliki i chcesz je odzyskać, skorzystaj z naszego programu do samodzielnego odzyskiwania danych Ontrack DataRecovery. Możesz pobrać bezpłatną, próbną wersję tego programu. W ten sposób sprawdzisz, które pliki możesz odzyskać. Jeżeli na liście plików do odzyskania, są te które Cię interesują – wystarczy wykupić pełną wersję programu by odzyskać dane.

Porady dotyczące samodzielnego odzyskiwania danych.
CTA

Zadzwoń 800 90 90 90

Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Darmowa konsultacja

Tysiące organizacji na całym świecie zaufało nam powierzając swoje zaszyfrowane dane.

Wiemy, że Twoje dane są szyfrowane nie bez powodu. Szanujemy to, dbając o ich bezpieczeństwo i chroniąc Twoją prywatność.

Nasze normy bezpieczeństwa

Inżynierowie Kroll Ontrack stosują się do bardzo restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. Od momentu, przekazania nam swoich danych aż do ich zwrotu – gwarantujemy, że są one w pełni bezpieczne!

W Kroll Ontrack wymagamy, aby użytkownicy lub administratorzy danych dostarczyli nam informacje potrzebne do ich deszyfracji (kody, hasła, klucze). Prosimy o przekazanie ich naszym specjalistom zanim przystąpimy do procesu odzyskiwania danych. Znacznie ułatwi i przyspieszy to naszą pracę.

Odzyskiwanie danych z zaszyfrowanych dysków twardych

Odzyskiwanie zaszyfrowanych danych z dysków twardych wymaga przeprowadzenia tych samych czynności, których dokonujemy również w innych przypadkach. Poniżej przedstawiamy główne kroki takiego procesu:

  1. Ocena stanu dysku twardego.
  2. Badanie w laboratorium (w przypadku mechanicznego lub elektronicznego uszkodzenia).
  3. Stworzenie obrazu dysku.
  4. Zabezpieczenie oryginalnego nośnika.
  5. Proces deszyfracji.
  6. Stworzenie i wysłanie do klienta Ontrack Verifile – listy z plikami, które można odzyskać.
  7. Naprawa systemu plików.
  8. Przygotowanie danych do wysyłki.
  9. Szyfrowanie danych przed wysyłką.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa danych w Twojej firmie

Jeżeli udzielenie nam dostępu potrezebnego do deszyfracji danych jest wbrew zasadom bezpieczeństwa obowiązującym w Twojej organizacji – nadal są pewne sposoby, żeby je odzyskać. W Kroll Ontrack możemy przeprowadzić proces odzyskiwania danych również w ich zaszyfrowanej formie. Dane będą zaszyfrowane, a gdy je od nas otrzymasz użyjesz klucza by je deszyfrować. W tym jednak przypadku nie jesteśmy w stanie stworzyć raportu dotyczącego plików możliwych do odzyskania. Na ile skuteczna była nasza usługa dowiesz się dopiero, gdy zdeszyfrujesz dostarczone przez nas dane.

 


Proces deszyfracji

Decryption on the fly

Opracowany przez naszą firmę proces deszyfracji w locie czyli: „decryption-on-the-fly” znacznie redukuje czas potrzebny na deszyfrację danych oraz zapewnia wyższą skuteczność odzyskania danych. Podczas tego procesu skanowane są jedynie istotne fragmenty dysku zawierające dane. W ten sposób uzyskujemy dostęp do większej ilości danych w znacznie krótszym czasie.

W celu deszyfracji dostarczonych do nas danych wymagamy dostarczenia nam klucza użytkownika, hasła, pass-phrase lub pliku klucza szyfrującego. Niektóre z firm korzystają także z metodologii challenge/response w celu uzyskania dostępu do ich danych. Nasi inżynierowie będą współpracować z dostawcą usługi zapewaniającej dostęp do danych, gdy tylko otrzymamy nośnik z danymi.


CTA

Zadzwoń 800 90 90 90

Skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Darmowa konsultacja