Usuwanie danych - Blancco LUN and VM erase - Kroll Ontrack

Bezpieczne kasowanie LUN i VM

Blancco LUN pozwala kasować dane z maszyn wirtualnych, poszczególnych napędów oraz dysków logicznych LUN. Narzędzie wspiera administratorów w zarządzaniu bezpieczeństwem danych w środowiskach storage’owych oraz umożliwia przeprowadzanie scentralizowanego procesu nadpisywania danych oraz na jednoczesne kasowanie dysków fizycznych i logicznych w działającym środowisku, z różnych systemów operacyjnych.

Skuteczne i niedrogie rozwiązanie

Kasowanie jednostek logicznych i dysków twardych pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Rozwiązanie stanowi doskonałą alternatywę dla wymiany i niszczenia dysków lub budowania nowych konfiguracji storage’owych.

Zgodność z regulacjami prawnymi szczegółowym raportom i postepowania audytowego

W połączeniu z konsolą Blancco Management Console program staje się skutecznym narzędziem do tworzenia raportów ze skasowanych danych, usuniętych przez sieć lub z poszczególnych dysków twardych. Oferuje on kontrolę procesu oraz pozwala na przeprowadzenie pełnego postępowania audytowego, w oparciu o szczegółowe raporty w formacie XML. Pozwala to zachować przedsiębiorstwu zgodność zarówno z wewnętrznymi politykami bezpieczeństwa, jak też regulacjami branżowymi, takimi jak PCI DSS, HIPPA czy SOX.

Blancco LUN pozwala skasować nośniki działające w różnych środowiskach, zarówno pod kontrolą systemów Windows, Linux oraz Unix. Możliwe jest usunięcie danych z dowolnych jednostek logicznej lub dysków, które da się zamontować w systemie Windows lub które są wspierane przez systemy linuksowe lub uniksowe.

Kasowanie plików z serwerów wirtualnych

W celu bezpiecznego skasowania wybranych plików powiązanych z serwerami wirtualnymi, można skorzystać z powiązanego pakietu oprogramowania.