Usuwanie danych - Blancco Erase Toolkit - Kroll Ontrack

Program do kasowania danych Blancco Eraser Software

Program do kasowania danych

W pełni zautomatyzowane, wydajne, centralnie zarządzane rozwiązanie do bezpiecznego kasowania danych z komputerów stacjonarnych, laptopów, serwerów i innych środowisk. To zaawansowane rozwiązanie, spełnia nawet najbardziej złożone wymagania w zakresie zarządzania wieloma urządzeniami do przechowywania danych.


W pełni bezpieczne kasowanie z Blancco 5

Oferowane przez firmę Kroll Ontrack oprogramowanie Blancco 5 pozwala na trwałe kasowanie danych znajdujących się na komputerach osobistych, laptopach serwerach, w centrach danych oraz innych środowiskach pamięci masowej. W przeciwieństwie do większości aplikacji Blancco 5 nie tylko kasuje indeksy plików lub folderów, lecz także nadpisuje wszystkie powiązane z nimi informacje, uniemożliwiając odzyskanie usuniętych danych.

Szczegółowe raporty

Oprogramowanie generuje szczegółowe raporty potwierdzające przeprowadzenie procedury kasowania danych. Raporty spełniają wymagania regulacji prawnych i nie podlegają edycji. Zawierają informacje niezbędne w procesie kontroli, takie jak:

  • Stan techniczny sprzętu
  • Numery seryjne oraz identyfikatory zasobów
  • Sposób kasowania danych oraz osobę przeprowadzającą procedurę kasowania

Duża kompatybilność sprzętowa

Oprogramowanie zostało opracowane w ścisłej współpracy z wiodącymi producentami sprzętu i oprogramowania. Blancco 5 obsługuje między innymi macierze RAID w trybie pass-through oraz rozpinanie macierzy. Współpracuje z licznymi urządzeniami – od komputerów osobistych i laptopów po serwery, urządzenia w centrach danych oraz inne jednostki pamięci masowej.

Niezrównana skuteczność i wydajność

Możliwość szybkiego kasowania danych z wielu dysków równocześnie pozwala zwiększyć wydajność, a jednocześnie obniżyć koszt całego procesu. Proces kasowania danych jest w pełni zautomatyzowany i przebiega błyskawicznie. Składają się na to następujące czynniki:

  • Optymalne wykorzystanie prędkości zapisu poszczególnych nośników
  • Jednoczesne kasowanie danych nawet z dwustu dysków twardych jednocześnie
  • Możliwość pełnego dopasowania procesu kasowania danych do wymagań biznesowych konkretnego klienta
  • Regularne aktualizacje produktów i sterowników gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa, szybkości i wydajności