Hard Drive Data (HDD) Recovery - Kroll Ontrack

Odzyskiwanie danych z dysków twardych. Każdy typ model i marka.

Pewne odzyskiwanie danych z dysków twardych (HDD)

Dyski Twarde (HDD) na całym świecie przechowują ogromne ilości informacji. Mogą to być zarówno poufne dane firmowe, kadrowe czy rachunkowe, mogą to być także nasze prywatne zdjęcia czy filmy z wakacji. Pomimo tego, że zawartość dysków może różnić się między sobą, zazwyczaj szok i rozpacz, którą czujemy po ich utracie są do siebie bardzo podobne. Na szczęście Kroll Ontrack już od 30 lat niesie pomoc w takich przypadkach.

Nasze porady:

Jeżeli zauważysz, że coś niepokojącego dzieje się z Twoim dyskiem – wyłącz go jak najszybciej. W ten sposób minimalizujesz ryzyko dalszych uszkodzeń.

Jeżeli Twoje dane są zagrożone - zadzwoń:
0800 90 90 90


We recover data

Odzyskujemy dane ze wszystkich nośników

Przywracamy dane z praktycznie każdego modelu i marki dysków twardych. Nasze usługi odzyskiwania danych z dysków twardych typu HDD są uznawane przez wiodących producentów tych nośników. Przeprowadzane przez nas działania są akceptowane przez producentów takich jak marek: Western Digital, Fujitsu, Hitachi, Samsung i Toshiba dzięki czemu, nośnik po pobycie w naszym laboratorium nie traci gwarancji producenta.


Odzyskujemy dane bez względu na typ uszkodzenia

Rozróżniamy dwie kategorie utraty danych:

Błędy logiczne: dysk twardy jest sprawny, ale niektóre pliki lub dane nie są dostępne z powodów takich jak: utracona partycja, przypadkowe sformatowanie, działanie wirusów, uszkodzone lub przypadkowo usunięte pliki.

Uszkodzenie fizyczne: Mechanical Failure: The hard drive is not functioning; the device is not turning on or it is not being read correctly. The most common causes are head crashes and motor failures. These failures are often characterised by strange grinding, scratching or clicking noises coming from the device.

Data Recovery- Whatever is the data lose cause

Water Damaged Hard Drives

Nasze porady – Zalanie dysku twardego

Gdy Twój dysk twardy ulegnie zalaniu NIE PRÓBUJ GO WYSUSZYĆ. Suszenie dysku twardego może doprowadzić do wystąpienia korozji i dalszej utraty danych. Zamiast tego umieść zalany dysk w szczelnie zamkniętej torebce foliowej i wyślij go do biura Kroll Ontrack, gdzie zajmiemy się odzyskaniem Twoich danych.

Jak zapakować i wysłać uszkodzone dyski twarde.

Nasze porady – Co zrobić gdy Twój dysk wydaje z siebie niepokojące dźwięki?

Jeżeli usłyszysz, że Twój dysk twardy wydaje niepokojące dźwięki (np. tarcie, klikanie, mielenie) – wyłącz go natychmiast. Mogą one oznaczać, że głowica dysku uległa awarii i zamiast odczytywać dane nieodwracalnie je niszczy.

Exclamation mark

Twój dysk twardy dźwięków wydaje niepokojące dźwięki? – zgłoś to poprzez nasz formularz.

Hard Drives that are making noises

Tips for Hard Drive Data Loss

Nasze porady – Utracone, sformatowane lub przypadkowo usunięte pliki

Jeżeli przypadkowo usunąłeś istotne pliki i chcesz je odzyskać, skorzystaj z naszego programu do samodzielnego odzyskiwania danych Ontrack DataRecovery. Możesz pobrać bezpłatną, próbną wersję tego programu. W ten sposób sprawdzisz, które pliki możesz odzyskać. Jeżeli na liście plików do odzyskania, są te które Cię interesują – wystarczy wykupić pełną wersję programu by odzyskać dane.

Porady dotyczące samodzielnego odzyskiwania danych.

CTA

Zadzwoń: 0800 90 90 90

Zadzwoń do nas by uzyskać więcej informacji na temat odzyskiwania danych z dysków twardych oraz po bezpłatną konsultację

Request Free Online Quote

Tysiące organizacji na całym świecie zaufało nam powierzają swoje zaszyfrowane dane.

Wiemy, że Twoje dane są szyfrowane nie bez powodu. Szanujemy to, dbając o ich bezpieczeństwo i chroniąc Twoją prywatność.

Nasze normy bezpieczeństwa

Inżynierowie Kroll Ontrack stosują się do bardzo restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. Od momentu, przekazania nam swoich danych aż do ich zwrotu – gwarantujemy, że są one w pełni bezpieczne! Na Twoje życzenie odzyskane dane mogą zostać zaszyfrowane.

W Kroll Ontrack wymagamy, aby użytkownicy lub administratorzy danych, dostarczyli nam informacje potrzebne do ich deszyfracji (kody, hasła, klucze). Prosimy o przekazanie ich naszym specjalistom zanim przystąpimy do procesu odzyskiwania danych. Znacznie ułatwi i przyspieszy to naszą pracę.

Odzyskiwanie danych z zaszyfrowanych dysków twardych

Odzyskiwanie zaszyfrowanych danych z dysków twardych wymaga przeprowadzenia tych samych czynności, których dokonujemy również w innych przypadkach. Poniżej przedstawiamy główne kroki takiego procesu:

  1. Ocenienie stanu dysku twardego
  2. Badanie w laboratorium (w przypadku mechanicznego lub elektronicznego uszkodzenia)
  3. Stworzenie obrazu dysku
  4. Zabezpieczenie oryginalnego nośnika
  5. Proces deszyfracji
  6. Stworzenie i wysłanie do klienta Ontrack Verifile – listy z plikami, które można odzyskać
  7. Naprawa systemu plików
  8. Przygotowanie danych do wysyłki
  9. Szyfrowanie danych przed wysyłką

Proces deszyfracji

Decryption on the fly

Opracowany przez naszą firmę proces deszyfracji w locie czyli: „decryption-on-the-fly” znacznie redukuje czas potrzebny na deszyfrację danych oraz zapewnia lepsze wyniki. Podczas tego procesu skanowane są jedynie istotne fragmenty dysku zawierające dane. W ten sposób uzyskujemy dostęp do większej ilości danych w znacznie krótszym czasie.

W celu deszyfracji dostarczonych do nas danych wymagamy dostarczenia nam klucza użytkownika, hasła, pass-phrase lub plik klucza szyfrującego. Niektóre z firm korzystają także z metodologii challenge/response w celu uzyskania uwierzytelnień i dostępu do ich danych. Nasi inżynierowie będą współpracować z dostawcą uwierzytelnień, gdy tylko otrzymamy nośnik z danymi.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa danych w Twojej firmie

Jeżeli dostarczenie nam uwierzytelnień potrzebnych do deszyfracji danych jest wbrew zasadom bezpieczeństwa obowiązującym w Twojej organizacji – nadal są pewne sposoby, żeby je odzyskać. W Kroll Ontrack możemy przeprowadzić proces odzyskiwania danych również w ich zaszyfrowanej formie. Dane będą zaszyfrowane, a gdy je od nas otrzymasz użyjesz klucza by je deszyfrować. W tym jednak przypadku nie jesteśmy w stanie stworzyć raportu dotyczącego plików, możliwych do odzyskania. Na ile skuteczna była nasza usługa dowiesz się dopiero, gdy deszyfrujesz dostarczone przez nas dane.

Dodatkowe opcje usług dla zaszyfrowanych danych


CTA

Call us 1800 872 259

Call us today for more information or a free consultation

Request Free Online Quote