Go to Top

Eksperci radzą! Disaster Recovery Plan: Przygotuj się na katastrofę

dosaster recovery

Jeżeli przechowujesz i zarządzasz jakimikolwiek danymi, to perspektywa nagłej awarii i utraty danych może powstrzymywać Cię przed pójściem spać. Przygotowanie się na ewentualną awarię może czasami wydawać się potwornym i żmudnym zadaniem, ale jest to konieczne, aby w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej zmniejszyć czas przestojów.

Mówiąc o odzyskiwaniu danych po awarii, obrazem, który Was prześladuje, może być zniknięcie wszystkich zdjęć, plików, baz danych itd. W Kroll Ontrack zawsze zalecamy, aby tworzyć kopię zapasową danych i sprawdzać ją regularnie. Jednak są też inne aspekty, które należy rozważyć w celu odzyskania danych po awarii.

Niedawno nasi koledzy z amerykańskiego oddziału Kroll Ontrack uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez firmę Spiceworks pt. „Disaster Recovery: Bringing Your Servers Back from the DEAD!”  wraz z firmami Scale Computing, Quorum i Carbonite, gdzie odpowiadali na pytania uczestników dotyczące przygotowania się na wystąpienie nagłej awarii oraz tworzenia Disaster Recovery Plan.

Jeśli jesteś w potrzebie, lub właśnie jesteś w trakcie tworzenia planu odzyskiwania danych po awarii (Disaster Recovery Plan) powinieneś obejrzeć poniższe nagranie 🙂

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *