Go to Top

Black Friday i Cyber Monday, czyli długi weekend wyjątkowych promocji!

Black Friday

Kultowe święto wielkich wyprzedaży i obniżek tuż tuż! Oficjalny początek przedświątecznego szaleństwa zakupów, czyli Black Friday przypada w tym roku na 25 listopada, a Cyber Monday, dzień wyprzedaży w sklepach internetowych, na najbliższy poniedziałek, 28 listopada.

Moda na Black Friday przyszła do nas zza Oceanu. To dzień największych promocji w roku i dla wielu doskonała okazja do zrobienia gigantycznych, przedświątecznych zakupów po atrakcyjnych cenach. Czarny Piątek jest obchodzony głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, jednak jego popularność w Polsce z roku na rok rośnie. Warto również pamiętać o Cyber Monday, który dotyczy przede wszystkim sklepów internetowych. Jednak wiele z nich nie czeka ze specjalnymi ofertami aż do poniedziałku, a udostępnia je już w piątek i z reguły pozwala klientom korzystać ze zniżek dodatkowo przez cały weekend.

Daty tych dwóch wydarzeń nie są oczywiście przypadkowe. Black Friday przypada na czwarty piątek listopada, zaraz po Dniu Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, a Cyber Monday na najbliższy poniedziałek. Te dwa, a gdzieniegdzie nawet cztery dni gigantycznych przecen dla klientów oznaczają szaleństwo zakupów (i często spore kolejki), dla sprzedających ogromne zyski, a dla sklepów internetowych prawdziwe oblężenie. Z punktu widzenia specjalistów z branży IT Black Friday i Cyber Monday to ogromne ilości przetworzonych danych, obciążenia serwerów i prawdziwy test dla systemów informatycznych.

W naszym innym poście poświęconemu Black Friday oraz Cyber Monday możecie zapoznać się z kilkoma ważnymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa – zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Czarny Piątek jest nie lada wyzwaniem dla sklepów oferujących duże promocje. Niejednokrotnie obniżki sięgają nawet 90%! Co to oznacza dla klientów? Po pierwsze – powinni uzbroić się w cierpliwość stojąc w kolejkach. Być może ze względu na fakt, iż idea Czarnego Piątku jest w Polsce stosunkowo młoda, trudno będzie nam uwierzyć w to, że niektórzy już dzień wcześniej rozpoczynają „koczowanie” pod sklepami – zajmują miejsce w kolejce czy nawet rozstawiają namioty, by móc jak najszybciej zareagować w razie pojawienia się zbyt dużej liczby klientów jeszcze przed otwarciem sklepu.

Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku?

black-friday

Długi weekend wyjątkowych obniżek! W okresie od Black Friday (25 listopada) do Cyber Monday (28 listopada) robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym, możesz zaoszczędzić aż 50%! Promocja obejmuje wszystkie produkty Ontrack EasyRecovery oraz Ontrack PowerControls.

Black Friday to prawdziwe żniwa dla sklepów. Badania pokazują, że aż 50 milionów Amerykanów bierze udział w tym wydarzeniu! Rozhisteryzowane tłumy szturmujące centra handlowe, dantejskie sceny z udziałem ludzi wyrywających sobie upolowane produkty z rąk – tak to wygląda za Oceanem. A jak to wygląda u nas? Macie jakieś doświadczenia związane z szaleństwem zakupów podczas Black Friday? Podzielcie się nimi w komentarzach!

PS: Co prawda chyba wszyscy widzieliśmy nagrania pokazujące wyprzedaż karpia w jednej z sieci supermarketów czy wyjątkową obniżkę cen telewizorów w innej, więc dantejskie sceny podczas Black Friday nie powinny nas zdziwić 🙂

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *